Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Magda’nin öyküsü

Magda’s video story of heroin survival

Magda çocukluğu boyunca "bir tür yalnızlık" hissetti, ancak ebeveynleri ayrıldığında ciddi "sorunları başladı". Kendinden büyük yakın bir arkadaşının "yıllardır bir eroin bağımlısı olduğu" ortaya çıktı ve "bir gruba ait olduğunu" hissetmeyi isteyen 13 yaşında "meraklı" bir çocuk olarak Magda ilk kez eroini denedi.

Arkadaşı öldüğünde Magda bağımlı olduğunun farkına vardı ve kendini hastanede buldu. Başlangıçta "ebeveynlerim şüpheyle tepki gösterdi", ancak "kendimi ailem tarafından reddedilmiş gibi hissetmedim, bana detoks sürecinden geçmemde yardımcı oldular" diye açıklıyor. Magda birkaç detox denemesinde başarısız olmasına rağmen, birisine aşık oldu ve bir kızı oldu. Magda ve kocası bakım terapisine başladılar, ancak 2 yıl sonra "sevdiğim adam öldü. O öldüğünde, tedaviye gitmeyi bırakıverdim" diye belirtiyor.

Başka bir çocukla ve polisin onun ebeveynlik haklarını elinden almaya çalışmasıyla birlikte Magda bir uyanış yaşadı: "kendine ne yapıyorsun be kadın? Böyle devam edemezsin!" Tedaviye yeniden başladı ve bu sefer her şey farklıydı; "Motivasyonum vardı, ve azalmıyor, aksine neredeyse katlanarak artıyordu."  Magda ortamını değiştirdikten sonra "ilk kez çalışmaya başladı". O artık, eroin bağımlılığı ile mücadele eden diğer kişilere tavsiye veren "bir sivil hareketin kurucusu".  Magda insanları "boşluğu doldurabilecek bir şeyler bulmaları" yönünde cesaretlendiriyor ve ısrarla "bu önemli kararları almak için asla çok geç değildir" diyor.

Magda’nin öyküsünü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız e-postayla gönderebilir, yazdırabilir veya Facebook ya da Twitter üzerinde bağlantı verebilirsiniz.