Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Johnny’nin öyküsü

Johnny’s video story of heroin survival

Uyuşturuculara küçük yaştan itibaren maruz kalan Johnny uyuşturucu kullanımının sonuçlarını duymuş ve o zaman "uyuşturucuların sanki harika bir şey gibi göründüğünü" düşünmüştü. Eroinle "kötü birşey olabileceğinden hiçbir korku" duymuyordu; aksine, "Bulup denemenin ne kadar harika bir şey olduğunu" düşünmüştü.

Uyuşturucu kullandığı birkaç yılın ardından, Johnny değişiklik için hazırdı; - "artık bunun bir zevki" kalmamıştı. Bırakmaya çalışmış, ancak "çabası işe yaramamıştı". Sokaktaki kullanıcılardan bilgi almaya başladı, "Artık nereye gideceğimi gerçekten bilmiyordum... Kendim için ne yapacağımı bilmiyordum", fakat "bunun kesinlikle kendisinin kararı olması gerektiğini" biliyordu.

Johnny, Yeni Yılda detoks işlemi için "6 aylığına psikiyatri bölümüne" gitme ve ardından "bu topluluğa katılma" kararı aldı. Kişisel tedavi yolculuğunu kendisinin seçtiğini kabul etti ve çok sayıda kullanıcının "topluluğa yönelik bir hoşnutsuzluk" yaşamasına rağmen, "bir terapi topluluğuna katılmasının hayatında yaptığı en iyi şeylerden biri olduğuna" inandığını söyledi. Burasının "kendin hakkında birşeyleri değiştirmeye çalışman gereken bir yer" olduğunu vurguladı ve şunu ekledi "her zaman ben olacağım, yine aynı ben - ancak kafamda bazı şeyleri düşünme tarzını değiştirdim."

Johhny nasıl değiştiğinden dolayı gurur duyuyor ve artık "durabiliyor, değerlendirebiliyor ve hayır diyebiliyor". İlgi alanları da değişti; şimdi bir işi var ve bir aile kuruyor. "Eskiden dışarı çıkıp mümkün olduğunca sarhoş olmak cazip geliyordu" ancak "şimdi evimde uzanarak, kız arkadaşımla "Star Trek" izlemek daha cazip geliyor".

Johnny’nin öyküsünü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız e-postayla gönderebilir, yazdırabilir veya Facebook ya da Twitter üzerinde bağlantı verebilirsiniz.