Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Joel ve Arianne'ın öyküsü

Joel and Arianne’s video story of heroin survival

Joel eroin kullanımı yüzünden sabahları kalkıp işe gidememeye başlayınca, bağımlı hale gelmiş olduğunu anladı. “Hastalanmaya başlamıştım, sırt ağrılarım oluyordu, uyuyamıyordum. Her gece sabaha kadar terlerdim.”

Joel yine uyuşturucu kullanan bir arkadaşından ikame tedavisini duydu ve yardım almak için bir doktora gitti. Tedavi ilk başta işe yaradı; ama birkaç ay sonra Joel tekrar kullanmaya başlayarak, art arda tedavilerden ve eroin kullanımından oluşan bir döngünün içine girince, Arianne ile ilişkisi kopma noktasına geldi. Arianne “Onu terk etmeye karar verdim çünkü artık bu şekilde yaşamak istemiyordum” diyor. Bu Joel için dönüm noktası oldu. Uzman bir kliniğe giderek tedaviye başladı ve ilacının dozu artırıldı.

“Başta şüpheliydim, bir şey değiştirebileceğine inanmıyordum.” Ama üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş olmasına rağmen, Joel hâlâ eroin kullanmıyor. “Daha bir oturdum, eskisi kadar fevri değilim.” Doğru düzeyde tedavinin doktoruyla aylık destek ve takip seanslarıyla birleşmesi, Joel'in başarı elde etmesinde kilit rol oynadı.

“Bıraktığım için kendimle gurur duyuyorum; ebeveynlerimle daha iyi bir ilişkim olduğu için, Arianne'la da daha iyi tabii, birlikte çok daha iyiyiz.” Joel'in tedavisi, çifte hayatlarına birlikte devam edebilmek için gereken istikrarı sağladı. Doğmak üzere olan bebekleri, yeni evleri ve evlenme planlarıyla, geleceğe umutla bakmak için birçok nedenleri var. Arianne şöyle diyor, “Ona güveniyorum, tedaviye ve geleceğe güveniyorum.”

Joel ve Arianne'in öyküsünü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız e-postayla gönderebilir, yazdırabilir veya Facebook ya da Twitter üzerinde bağlantı verebilirsiniz.