Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Andrei’nin öyküsü

Andrei’s video story of heroin survival

15 yaşına kadar Andrei’nin "okulla hiçbir sorunu yoktu". Ancak ebeveynleri boşandığında uyuşturucu kullanmaya başladı. Andrei bir sorunu olduğunu anladı ve annesinin desteğiyle, "yardım aramaya ihtiyacı olduğuna" karar verdi.

Andrei başlangıçta bakım tedavisi yerine detoks (arındırma) sürecine girmeye kararlıydı. Ancak, nüks nöbeti sürekli bir mücadeleydi ve Andrei'in "ailesi bunu gerçekten anlamadı". Şimdi şunu vurguluyor "nüks nöbeti, tedavinin bir parçasıdır: 1–2 yıldan daha fazla bir kullanım öyküsünü sadece dur diyerek durduramazsınız" ve ekliyor "bu yeniden bir başlangıç anlamına gelmeyebilir;  kullanıcı sadece sonradan uzak durma dönemine geri döneceği bir dönem geçiriyor olabilir".

5 yıl boyunca çeşitli detoks süreçlerinden sonra Andrei bakım terapisini denemeye karar verdi. İlk deneyimi başarılı olmamasına rağmen kendisine uyan yeni bir tarza sahip bir kuruluş bulmuş oldu. "Orada doktorlar daha dost canlısı bir yaklaşım içindeydi; uzak durma konusunun üzerinde o kadar da fazla durmadılar. Siz, durmak için yeterince motivasyona sahip oluncaya kadar sizin tedavide kalmanızı sağlıyorlardı". Andrei'in  doktoruyla olan ilişkisi kritikti, "hiç yargılamadı, nüks nöbetleri geçirdiğimi ve neden geçirdiğimi anladı ve her zaman, terapi oturumu yoluyla, bırakmam için bir motivasyon bulma yönünde çabaladı".

Andrei uzak durmayı başardı, ancak eskiden eroin bulmak ve kullanmak için geçirdiği zamanı doldurmakta zorlandı. Tenise başladı, bunun sayesinde "başka insanlarla tanıştı ve yeni bir yaşam tarzı benimsedi". Andrei geldiği noktayla gurur duyuyor ve şimdi başkalarının eroin bağımlılığının üstesinden gelmesine yardımcı oluyor, insanların şunu anlamasının önemli olduğunu vurguluyor "bu, tedavi edilebilecek bir hastalıktır ve bununla bir ömür boyunca birlikte yaşamak zorunda değilsiniz".

Andrei'nin öyküsünü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız e-postayla gönderebilir, yazdırabilir veya Facebook ya da Twitter üzerinde bağlantı verebilirsiniz.