Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Holly'nin öyküsü

Holly’s video story of heroin survival

Eroin, Holly'nin doğum sonrası depresyonu için mükemmel bir “kestirme çözüm” gibi görünüyordu.

Holly'nin bebeği olduğunda, sevgilisi zaten opioid bağımlısıydı. Doğum sonrası depresyonun etkisiyle Holly, “kestirme çözüm” olarak eroine başladı. Holly bu alışkanlığının parasını ödeyebilmek için dükkan hırsızlığından başlayarak uyuşturucu satışına kadar ilerledi ve en sonunda satış nedeniyle hapse girdi.

Cezaevi Holly'nin hayatını tamamen değiştirmesine izin verdi; hiçbir ilaç almadan uzun bir kesilme dönemi yaşadı, “Korkunçtu, üç ay boyunca hiç uyumadım... Tanrı düşmanıma bile vermesin”. Holly kesilme semptomlarını arkasında bıraktı, beş yıl boyunca uyuşturucu kullanmadı ve hayatını yeniden kurmaya başladı. Ama geçmişi onu rahat bırakmıyordu. Tekrar hamile kaldı ve artık opiat kullanmamasına rağmen, devlet bebeğini ondan aldı. Çılgına dönen Holly eroine tekrar başladı; “Herşeyi uyuşturabilecek bildiğim tek şey buydu”.

Holly başka bir yol bulmaya kararlıydı. “Gidip en erken noktada tedaviye başladım − kontrolü ele almasına izin vermek yerine, gidip yardım istedim”. Hayatını geri döndürmeyi bir kez daha başardı. Bugün artık Holly, gönüllü olarak çalışıyor ve kadın haklarını savunuyor. Holly bilginin insanların doğru tedaviyi bulmasına yardım edeceğine kuvvetle inanıyor, ama çok daha yaygın olarak sunulması gerektiğini söylüyor. “Web siteleri, hastaneler, klinikler, sağlık merkezleri, tüm bu yerlerde bilgi olması gerekir, ama yok”. Holly artık daha mutlu ve bir zamanlar kendisinin ihtiyacı olan yardımı şimdi diğer kullanıcılara sağlamaya çalışıyor, “Daha olumlu, daha motiveyim yine. Sadece bu sorunu yaşayan başkalarına yardım etmek ve insanları eğitmek istiyorum, tek yapmak istediğim bu”.

Holly'in öyküsünü başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız e-postayla gönderebilir, yazdırabilir veya Facebook ya da Twitter üzerinde bağlantı verebilirsiniz.