Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Seçeneklerinizi bilin

Man seeking heroin treatment information

Vermeniz gereken ilk karar, o anki ihtiyaçlarınıza en uygun olan tedavi türünün hangisi olduğunu belirlemektir.

İlaç destekli tedavi veya ilaçsız tedavi seçiminize kendiniz karar verebilirsiniz.

Doğru seçim diye bir şey söz konusu değildir ve herhangi bir noktada kararınızı değiştirebilirsiniz. Yapılan araştırmalar bize, çoğu kişinin kendi serüveninde birçok farklı yol denediğini, önce bir tedaviyle başlayıp ardından başka bir tedaviye geçtiğini, kimi zaman da tedaviyi tümüyle bırakarak uyuşturucuya geri döndüğünü göstermektedir. Bu ilk başta korkutucu gelse de, basit birkaç şeyi aklınızda tutmanız, tedavinizden en iyi sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

Daha sonra tekrar okumak veya tanıdığınız birine göstermek için bu bilgileri yanınıza almak istiyorsanız, bu sayfayı yazdırabilir veya Benim Tedavim Benim Seçimim kitapçığını yükleyebilirsiniz.

İlaç destekli tedavi detoksifikasyon, idame ilaç tedavisi ve opioid antagonist tedavisini içerir ve semptomlarınızı veya aşermelerinizi kontrol altına almaya yardımcı olacak ilaçlar kullanır.

İlaçsız tedavi ise, eroin/opioid bağımlılığı için reçetelenenler de dahil olmak üzere, her türlü ilaçtan uzak kalmanıza yardımcı olmak için destek ve danışmanlığa odaklanır.

Hiç tedavi görmeme
Şu anda sizin için herhangi bir tedavinin doğru olmadığını hissediyor olabilirsiniz ama yine de, fikrinizi değiştirebileceğinizi göz önüne alarak, seçeneklerinizi bilmeniz faydalı olacaktır. Tedavinin ölüm riskini azalttığını, ayrıca bir yandan ruh ve beden sağlığını iyileştirirken, diğer yandan uyuşturucu kullanımını, suç faaliyetlerini ve depresyon veya intihar riskini azaltabileceğini de aklınızdan çıkarmayın.