Ortak organizasyonlar:
Partner organisation logos
RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, şirketinin bir eğitim bağışı ile finanse edilmiştir

Benim Tedavim Benim Seçimim hakkında

Hedefimiz
Benim Tedavim Benim Seçimim, eroin ve opioid bağımlılığı hakkında kaliteli bilgi sağlamayı amaçlayan kullanıcı grupları ve tedavi organizasyonları arasındaki bir işbirliğidir. Hedefimiz, sizi ve ailelerinizi, da yararlanabileceğiniz tedavi seçenekleri ve destek grupları hakkında ihtiyacınız olan bilgilerle güçlendirmektir. Bu gerçekleri bilerek, kendiniz için en iyi seçimleri yapabilirsiniz.
  
Biz kimiz?
Benim Tedavim Benim Seçimim, bir tıbbi eğitim şirketi olan PCM Scientific, tarafından, APDO, ASUD ve JES ile ortaklık içinde kuruldu ve CASO ve FeDerSerD tarafından onaylandı. 2011'de, bir eğitim bursu yoluyla bu finansman sağlayan ve içeriği sadece bilimsel doğruluk açısından kontrol eden RB Pharmaceuticals Ltd, bir Indivior PLC, şubesi, ilaç şirketi sayesinde gerçekleşti.

Geliştirici ortaklar

 • APDO drug-user group

  APDO(Asociación de Pacientes Dependientes a Opiáceos) hiçbir din veya siyaset bağlantısı olmayan, opioid bağımlılığından etkilenen kişilere ve ailelerine destek sunan bir kamu kuruluşudur. Opioid bağımlılarında, hasta bakımının geliştirilmesine ve daha iyi bir yaşam kalitesine katkıda bulunmaktadır.

 • ASUD drug-user group

  ASUD(Auto Support des Usagers de Drogues), Fransa genelinde uyuşturucu kullananların ihtiyaçlarını ve çıkarlarını temsil etmeyi amaçlayan, mevcut ve eski uyuşturucu kullanıcılarından oluşan bir dernektir. Uyuşturucu kullananların ve tedavi görmekte olan kişilerin haklarının artırılmasını savunmakta ve Fransız toplumundaki damgalanmanın sona ermesi için savaşmaktadır.

 • JES drug-user group

  JES(JES Bundesverband) uyuşturucu kullananlar, eski kullanıcılar ve opiat ikame tedavisi görenlere yönelik Alman ulusal ağıdır. Şu anda uyuşturucu kullanan, geçmişte kullanmış olan ve opiat ikame tedavisi görmekte olan kişilerin çıkarlarını temsil etmektedir. proLarproLAR, Norveç Ulusal İkame Tedavisi Gören Kişiler Birliği'dir. 2004 yılında Norveç'teki uyuşturucu kullanıcıları, diğer hasta gruplarına benzer düzeyde hasta hakları elde etti.

İç ortaklar

 • Brugerforeningen drug-user group

  Brugerforeningen Danimarkalı Uyuşturucu Kullanıcılarının Birliği'dir. Birlik, Kasım 2011'de 18. kuruluş yıldönümünü kutladı.

 • CASO drug-user group

  CASO(Consumidores Associados Sobrevivem Organizados) Mayıs 2007'de kurulmuştur ve Portekiz'deki ilk mevcut ve eski uyuşturucu kullanıcıları derneğidir. Uyuşturucu kullanan insanlara yönelik damgalama ve önyargılarla savaşmayı amaçlayan bir grup insanın çabaları ve kararlılığı sayesinde kuruldu. Uyuşturucu kullanıcılarıyla ilgili konuları ele alma açısından eşsiz bir konumda bulunuyor. CASO'nun misyonu uyuşturucu kullanan kişilerin sağlığı, hakları ve itibarını güçlendirmektir.

 • FeDerSerD drug-user group

  FeDerSerD(Federazione Italiana degli Operatori dei Dipartimenti e dei Servizi delle Dipendenze), İtalyan ulusal madde bağımlılık klinikleri ve bunlarda çalışan sağlık profesyonelleri federasyonudur. 2001'de kurulan federasyon, İtalya genelinde 1300'den fazla kliniği ve sağlık örgütünü kapsıyor. Federasyon kendi misyonunu, eldeki en iyi bilimsel kanıtlara dayanarak hastaların tedavi kalitesini iyileştirmek olarak açıklıyor.

 • proLar drug-user group

  proLar ise bunun ardından, ikame tedavisi alan kullanıcılar tarafından 2007 yılında kuruldu. Misyonu tedaviyi iyileştirmek, toplumsal damga ile mücadele etmek ve ikame tedavisi gören insanların ve arkadaşlarının yaşam kalitesini artırmaktır.

 • YENİDEN

  YENİDEN Sağlık ve Eğitim Derneği psikiyatrist, psikolog ve eğitimciler tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. Tüm psikolojik ve sosyal sorunlarla ilgilenmekle birlikte temel ilgi alanları bağımlılık, psikolojik travma ve eğitimdir. Yeniden opioid bağımlılarına danışmanlık hizmeti vererek destek olmaktadır.